Naktis su fat bike

 Kas antrą, trečią dieną išvažiuoju pasivažinėti dviračiu. Pastaruoju metu pamėgau lankytis Vingio parke, kuriame apsuku du didelius ratus – puse driekiasi asfaltuotu keliu, kita puse miško taku. Yra vietų prilyginamų bekelei. Greitis trasoje kintamas ir vietomis išvystomas iki 40 km/h. Važinėju hibridiniu dviračiu su miesto padangomis, tačiau šį kartą teko išbandyti fat-bike’ą. Naktį.

Kadangi trasa tiek reljefu, tiek kelio danga yra įvairialypė, tai buvo galimybė pajusti šio storojo dviračio privalumus (nekalbėsiu apie pavaras ar stabdžius, nes jie yra įprastos komplektacijos ir veikia puikiai):

pirmas jų – kad ir kaip jis masyviai beatrodytų, tačiau jo masė tikrai nedidelė ir dėl to stumimas, nešimas ar kėlimas buvo paprastas ir nesunkus;

antras ir vienas iš svarbiausių privalumų – nepaprastai storos padangos. Tinkamai pripūstos padangos lengvai rieda asfaltu, o įsukus į bekelę ar lapuotą, smėliuotą, šlapią miško keliuką stabilumas išlieka beveik nepakitęs, dėl ko kalniukais ir vingiais galima lėkti gan dideliu greičiu. Su tokiu universaliu padangų slėgiu sugeriami visi smulkūs kelio nelygumai, o stambios šakos smagiai “suvalgomos” ir vairas nėra išmušamas iš rankų. Dar norisi išbandyti bekelę su labiau nuleistomis padangomis;

trečias privalumas, kurį pastebėjau važiuojant asfalto keliukais Vingio parke - nei karto nenaudotas skambutis, kadangi padangos ir taip sukelia žmonėms įtartiną garsą ir šie atsisuka arba pasitraukia likus 10-15 metrų iki jų.

                      Pasivažinėjimas nebuvo tradicinis vien dėl to, kad veiksmas buvo lapkričio mėnesį po darbų t.y. visiškai sutemus. Todėl buvo būtinas pasiruošimas – atšvaitų naudojimas, galinių ir priekinių šviesų tvirtinimas. Pastarosios ypač svarbios nes leidžiantis siauru lapuotu miško keliuku regėjimo laukas susiaurėja, dėmesys sukoncentruojamas tik į reljefo pokyčius ir tuomet pajunti tą malonų lengvą adrenalino pliūpsnį.

                       Taigi apibendrinant šį naktinį pasivažinėjimą – užteko nepilnos valandos atiduodant energiją pasisemti įspūdžių, kurie puikiai nuvijo šalin dienos rutiną ir nuovargį. Naktinė trasa, geri žibintai, subalansuotas ir tam pritaikytas dviratis – viskas ko reikia norint vakarą padaryti kupiną nuotykių! Smagiai ir sportiškai praleistas vakaras, kuris įkvėpia ieškoti naujų trasų ir išbandymų šiuo storuoju monstru. Ir žinoma leistis į keliones su draugų kompanija.

Savo įspūdžiais pasidalino Kasparas B