Kaip važiuoti fat bike dviračiu?

Galimas atsakymas būtų toks - kaip tik norite. Fat bike suteikia galimybę važiuoti dviračiu bet kur ir bet kada. Tai nėra toks dviratis, kurį vėlyvą rudenį pakabinate garaže ar rūsyje. Tiesą sakant, geriausios jo savybės atsiskleidžia būtent žiemos metu. Žmonės, pamatę tokius masyvius ratus pritaikytus dviračiui, klausia, ar sunku su tokiais važiuoti. Juk šio dviračio padangos storis beveik toks pats, kaip kokio nors SMART'o ar kito mažo automobiliuko. Iš tikrųjų, važiavimas pernelyg daug nesiskiria nuo įprasto MTB (kalnų dviračių), tačiau dėl fat bike ratų specifikos galima pasirinkti sudėtingesnius ir ilgesnius maršrutus. Ypatingai juntamas dviračio stabilumas, todėl kalnų dviračių entuziastai dažnai juokauja, jog būtent fat bike yra idealus dviratis mokytis važiuoti dviračiu. Tiesą sakat, prie plačių ir didesnių ratų gana lengvai priprantama. Važiuojant žvyrų ar mišku gana keistas jausmas apima dvirtininką, kai jis visiškai nejaučia po ratais pasitaikančių šaknų ar didesnių akmenukų, dviratis tiesiog minkštai "plaukia" bekele.Pateikiame kelis patarimus prieš vykstant į trasas su fat bike dviraču.

  • Nusiteikimas - pastebime vyraujančią klaidingą nuomonę, jog šiais dviračiais sunkiau važiuoti ir jog toks dviratis tik  labiau patyrusių ar didesnę fizinę jėgą turinčių dviratininkų pasirinkimas, todėl kai kada abejojama, ar žemesnio ūgio mergina ar vaikas gebės fat bike dviračiu važiuoti. Taip manyti yra tikrai klaidinga. Tokie dviračiai skirti važiuoti ne tik bet kur ir kada, bet ir bet kam.
  • Orai ir apranga - dviratininko apranga turėtų priklausyti, be abejo, nuo sezono. Važiavimas fat bike dviračiu nereikalauja specifinės aprangos, tačiau jeigu net ir važiuojate vėsesniu oru, svarbu jog nevilkėtumėte pernelyg šiltų rūbų, nes ,bemindami pedalus, sušilsite. Kai kurie dviratininkai pataria apsirengti, šaltu oru, taip, jog prieš pradedant važiuoti, būtų truputį šalta. Žiemos metu tikrai pravers šiltesni batai arba antbačiai, šiltos pirštinės ir slidininkų akiniai.
  • Slėgis padangose - vienas iš fat bike pliusų yra galimybė važiuoti dviračiu, kurio padangose itin mažas slėgis. Mažesnis slėgis padina padangos plotį sąlyčio taške su bet kuria danga, kas ypač svarbu važiuojant smėliu ar sniegu. Dauguma fat bike dviratininkų rekomenduoja: 0.7 baro - važiuojant minkšta danga (smėlis/sniegas), apie 1 barą - važiuojant miško trasa, apie 1.5 baro važiuojant mieste, atsfaltu.